11+12+13+14 ... + 150=?

+5
Ответы (1)
  1. 13 февраля, 06:40
    0
    A1 = 11

    a140 = 150

    S140 - ?

    S140 = (11 + 150) / 2*140 = 70 * (11 + 150) = 11270