5 1/3 - 2 1/2 + 3 3/4 * 4

+2
Ответы (1)
  1. 30 июля, 13:52
    0
    5 1/3 - 2 1/2 + 3 3/4 * 4 = 17 5/6

    1) 3 3/4 * 4 = 15/4 * 4 = 15*4/4 = 15

    2) 5 1/3 - 2 1/2 =

    5 1/3 = 5 2/6 = 4 8/2 - 2 1/2 = 2 3/6

    4 8/2 - 2 3/6 = 2 5/6

    3) 2 5/6 + 15 = 17 5/6