Вычислите 5+2 1/3 / (-9.8) - 5 / (-21) =

+5
Ответы (1)
  1. 3 июля, 15:48
    0
    1) 2 1/3 : (-9,8) = 7/3 : (-98/10) = 7/3 * (-10/98) = - 10/42

    2) 5 : (-21) = - 5/21

    3) 5 + (-10/42) = 5/1 - 10/24 = 210/42 - 10/42 = 200/42

    4) 200/42 + 5/21 = 200/42 + 10/42 = 210/42 = 5