3/5*7/9-3/5 * (7/9-5/6)

+4
Ответы (1)
  1. 29 июня, 07:26
    0
    3/5•7/9-3/5• (7/9-5/6)

    1) 7/9-5/6=14/18-15/18=-1/18

    2) 3/5•7/9=27/45-35/45=-8/45

    3) 3/5• (-1/18) = - 3/40

    4) - 8/45 - (-3/40) = - 64/360+27/360=-37/360

    Ответ:-37/360