Выражение 15 1/3 - (8 1/2 + 1 3/4 - 1 2/5)

+5
Ответы (1)
  1. 20 июля, 20:09
    0
    15 1/3 - (8 1/2+1 3/4-1 2/5) = 15 1/3 - (8 10/20+1 15/20-1 8/20) = 15 1/3-8 17/20=15 20/60-8 51/60=14 80/60-8 51/60=6 29/60