1) 11|x|-4|x|=12-|x|

2) 9|4x-3|-4=23

3) |x/6|=6/11

/-дробь в 3 уравнени

+2
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 20:57
    0
    11|x|-4|x|=12-|x|

    7|x|+|x|=12

    8|x|=12

    |x|=12/8

    x=+-12/8

    11*12/8-4*12/8=12-12/8

    7*12/8=8*12/8-12/8

    7*12/8=7*12/8

    10.5=10.5

    9|4x-3|-4=23

    |4x-3| = (23+4) / 9

    |4x-3|=3

    x=0

    или

    х=3/4