2 1/4: 3 * (3 - 1 2/3) + 5/6

+1
Ответы (2)
  1. 23 ноября, 21:45
    0
    3-1 2/3=4/3

    2 1/4:3=9/4*1/3=3/4

    3/4*4/3=1

    1+5/6=1 5/6
  2. 23 ноября, 22:50
    0
    7 3/4 - (4 5/6-3 1/2) + 1 2/3 = 8 1/12

    1) 4 5/6 - 3 1/2 = 4 5/6 - 3 3/6 = 1 2/6 = 1 1/3

    2) 7 3/4 - 1 1/3 = 7 9/12 - 1 4/12 = 6 5/12

    3) 6 5/12 + 1 2/3 = 6 5/12 + 1 8/12 = 7 13/12 = 8 1/12