4,58 - (1,295+1,936:3 1/5) * 1 16/19+3 5/51: (4 5/34-3 19/51

+4
Ответы (1)
  1. 11 декабря, 03:32
    +1
    4,58 - (1,295 + 1,936 : 3 1/5) * 1 16/19+3 5/51:

    : (4 5/34-3 19/51) = 4,999

    1. 1,936 : 3 1/5=1,936:3, 2=0,605

    (3 1/5=3,2)

    2. 1,295 + 0,605=1,9

    3. 1,9 * 1 16/19=1 9/10 * 1 16/19=19/10*35/19=

    (1,9=1 9/10) = (19*35) : (10*19) = 7/2 (3,5)

    4. 4,58 - 3,5 = 1,08

    5. 4 5/34 - 3 19/51 = 1 (7,5/51-19/51) = 1 - 11,5/51=

    =51/51-11,2/51=39,8 / 51=0,78

    6. 3 3/51:39,8/51=156/51: 39,8/51=

    = (156*51) : (51*39,8) = 156/39,8=3,919

    7. 1,08+3,919 = 4,999