Дополни до 13 10 3 6 2 9 8 4 1 5 7

+3
Ответы (1)
  1. 26 апреля, 20:37
    -1
    13=10+3.

    13=3+10.

    13=6+7.

    13=2+11.

    13=9+4.

    13=8+5.

    13=4+9.

    13=1+12.

    13=5+8.

    13=7+6.