Вычислите: 1) [-6]+[19]; 2) [19]-[-81]; 3) [-5,6]+[-5,9]

+5
Ответы (1)
  1. 10 июля, 10:41
    0
    1) (-6) + (19) = 19 - 6 = 13

    2) (19) - (-81) = 19 + 81 = 100

    3) (-5,6) + (-5,9) = - (5,6 + 5,9) = - 11,5