а) - 6/frac{1}{5}: (-)

+5
Ответы (1)
  1. 2 января, 15:55
    0
    - 6 1/5 : (3 2/5 - 1 1/3) = - 3

    1) 3 2/5 - 1 1/3=3 6/15 - 1 5/15=2 1/15

    2) - 6 1/5 : 2 1/15 = - 31/5 : 31/15 = - 31/5 - 15/31 = - 3