360: (10*6)

640: (8*10)

72: (9*2)

240: (3*4)

60: (3*10)

80: (4*5)

+2
Ответы (1)
  1. 1 марта, 10:29
    0
    А) 360: (10*6) = 6

    1) 10*6=60

    2) 360:60=6

    б) 640: (8*10) = 8

    1) 8*10=80

    2) 640:80=8

    в) 72: (9*2) = 4

    1) 9*2=18

    2) 72:18=4

    г) 240: (3*4) = 20

    1) 3*4=12

    2) 240:12=20

    д) 60: (3*10) = 2

    1) 3*10=30

    2) 60:30=2

    е) 80: (4*5) = 4

    1) 4*5=20

    2) 80:20=4