Найдите размах ряда чисел. 1) 1; 2; 5; 7; 2) 3 1/5; 2 1/8; 4/5; 1/5; 3) 6,3; 0,6; 7; 15,9; 4) 0,4; 2,5; 9; 20.

+1
Ответы (1)
  1. 2 октября, 06:13
    +1
    1)

    Наибольшее число=7

    Наименьшее число=1

    Размах ряда=7-1=6

    2)

    Наибольшее число=3 1/5

    Наименьшее число=1/5

    Размах ряда=16/5-1/5=15/5=3

    3)

    Наибольшее число=15,9

    Наименьшее число=0,6

    Размах ряда=15,9-0,6=15,3

    4)

    Наибольшее число=20

    Наименьшее число=0,4

    Размах ряда=20-0,4=19,6