1,5 (-2,4*2+3,8 * (-3)) - 1,6 (2,5*2 - (-3)) = ?

+2
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 05:33
    0
    6 1/4 * 8 - 3 2/3 * 5 1/2 + 2 2/5 * 4 7/12 = 40 5/61) 6 1/4 * 8 = 25/4 * 8 = 25 * 2 = 502) 3 2/3 * 5 1/2 = 11/3 * 11/2 = 121/6 = 20 1/63) 2 2/5 * 4 7/12 = 12/5 * 55/12 = 55/5 = 114) 50 - 20 1/6 = 49 6/6 - 20 1/6 = 29 5/65) 29 5/6 + 11 = 40 5/6