Помогите

(2.19 * (-5,4)) : (-2.19) - (-1,25*0.7 * (-8)) : (-1.9) - (0.21: (-0.1))

+3
Ответы (1)
  1. 20 июля, 15:29
    +1
    (2.19 * (-5,4)) : (-2.19) - (-1,25*0.7 * (-8)) : (-1.9) - (0.21: (-0.1)) =

    = (-11.826) : (-2.19) - 7: (-1.9) - (-2.1) =

    =5.4+7: (19/10) + 2.1=

    =5.4+7 * (10/19) + 2.1=

    =5.4 + (70/19) + 2.1=

    =7.5 + (70/19) =

    = (75/10) + (70/19) =

    = (15/2) + (70/19) =

    = (285+140) / 38=425/38 = 11 (7/38)