реши пропорцию:

дробь 2.3 х-112/0.7=1.7 х-9.4/-2.1

+2
Ответы (1)
  1. 4 мая, 02:01
    0
    2.3X - 160 = 1,7X + 47/5 : 21/10

    2,3 X - 1,7X = 160 + 94/21

    0,6X = 3454/21

    X = 3454/21 : 0,6

    X = 274,127