Как решить: (24/5+19/20) * 2 2/3=?

+2
Ответы (1)
  1. 26 июля, 18:35
    0
    24/5 + 19/20 = 96+19 / 20 = 115/20 = 23/4

    23/4 * 2 2/3 = 23/4 * 8/3 = 46/3=15 1/3