А+2/4+3 а/3+а-2/2 при а=-2

+4
Ответы (1)
  1. 23 мая, 00:13
    0
    (а+2) / 4 + (3a-1) / 3 + (a-2) / 2=0 + (-7/3) + (-2) = - 2 7/3=-4 1/3

    1) (-2+2) / 4=0

    2) (3 * (-2) - 1) / 3=-7/3

    3) (-2-2) / 2=-4/2=-2