Решите уравнение

1,4y в квадрате + y=0

+3
Ответы (1)
  1. 26 июня, 22:14
    0
    1,4 у²+у=0

    у (1,4 у+1) = 0

    у₁=0

    1,4 у+1=0

    1,4 у=-1

    у₂=-10/14=-5/7