А) 3 * 1/6 б) 2/5 * 15 в) 5 * 1/5 г) 6*3/4

+2
Ответы (1)
  1. 30 марта, 02:57
    0
    А) 3 * 1/6 = 3/6 = 1/2 = 0,5

    б) 2/5 * 15 = 30/5 = 6

    в) 5 * 1/5 = 5/5 = 1

    г) 6 * 3/4 = 18/4 = 4 2/4 = 4 1/2 = 4,5