64/155*4,65 : 0,18 + 1 целая1/3

+2
Ответы (1)
  1. 3 ноября, 06:51
    0
    64/155 * 4,65 : 0,18 + 1 1/3 = 12

    1) 64/155 * 4,65 = 64/155 * 465/100 = 48/25

    2) 48/25 : 0,18 = 48/25 : 18/100 = 48/25 * 100/18 = 32/3 = 10 2/3

    3) 10 2/3 + 1 1/3 = 11 3/3 = 12