Вычислите: (91, 3 + 2, 16 : 0, 8) - 90 * 0, 6

+4
Ответы (1)
  1. 11 июля, 14:07
    +1
    (91,3 + 2,16 : 0,8) - 90 * 0,6 = 40

    1) 2,16 : 0,8 = 2,7

    2) 91,3 + 2,7 = 94

    3) 90 * 0,6 = 54

    4) 94 - 54 = 40