Х-2 целых 1/3=5 целых 2/7

+5
Ответы (1)
  1. 8 июля, 10:17
    0
    Х-2=5*2/7:1/3

    Х-2=37/7:1/3

    Х-2=37*3/7*1

    Х-2=111/7

    Х-2=15*6/7

    Х=13*6/7