4 51: 1 целую 2 17 * 57 64

+4
Ответы (1)
  1. 26 мая, 21:32
    0
    4/51 : 1 2/17 * 57/64 = 1/16

    1) 4/51 : 1 2/17 = 4/51 : 19/17 = 4/51 * 17/19 = (4*1) / (3*19) = 4/57

    2) 4/57 * 57/64 = 4/64 = 1/16