Решите уравнение:

2 (7-х) = 6 целых 3/7:10 целых 5/7

+1
Ответы (1)
  1. 25 января, 08:49
    0
    2 (7-х) = 6 3/7:10 5/7

    14-2 х=45/7:75/7

    14-2 х=3/5

    14-3/5=2 х

    13 2/5=2 х

    х=13 2/5:2

    х=67/5:2

    х=67/10

    х=6,7