4. Вычислите: (1,25 + 5/24) * 4,8 - (-5/13) * (3/5+2)

+1
Ответы (1)
  1. 24 июня, 00:17
    0
    1) 1,25+5/24=25/2 + 5/24=300/24+5/24=305/24

    2) 305/24 * 4,8 = 61

    3) 3/5+2=2,6

    4) - 5/13 * 2,6 = - 1

    5) 61 - (-1) = 62