4 * (17/5-47/40) + 12,5:6,25+3

+1
Ответы (2)
  1. 28 мая, 13:02
    0
    1) 17/5 - 47/40 = 136/40 - 47/40 = 89/40

    2) 4· 89/40 = 89/10 = 8,9

    3) 12,5 : 6,25 = 2

    4) 8,9 + 2 = 11,9

    5) 11,9 + 3 = 14,9
  2. 28 мая, 13:46
    0
    4 * ((8*17-47) / 40)) + 2+3=4/1 * (89/40) + 5=8,9+5=13,9