Log2 (Sin п/4) - log2 (cos п/4)

+4
Ответы (2)
  1. 21 апреля, 06:38
    0
    Log2 (sin p/4) - log2 (cosp/4) = log2 (sin p/4 / cos p/4) = log2 (tg p/4) = log2 1=0
  2. 21 апреля, 07:39
    0
    Log2 (sin (п/4) / cos (п/4)) = log2 (tg (п/4)) = log2 (1) = 0