13) 37,42:4,6 - (1,43+2,728) х1,5

14) 7,2 х3,8 + (3,24-2,1312) : 0,42

15) 3,564:0,66+0,4992:0,052-83 х0,107

+3
Ответы (1)
  1. 4 ноября, 08:24
    0
    13) 37,42:4,6 - (1,43+2,728) * 1,5=1,898

    1) 1,43+2,728=4,158

    2) 37,42:4,6=8,135

    3) 4,158*1,5=6,237

    4) 8,135-6,237=1,898

    14) 7,2*3,8 + (3,24-2,1312) : 0,42=30

    1) 3,24-2,1312=1,1088

    2) 7,2*3,8=27,36

    3) 1,1088:0,42=2,64

    4) 27,36+2,64=30

    15) 3,564:0,66+0,4992:0,052-83*0,107=6,119

    1) 3,564:0,66=5,4

    2) 0,4992:0,052=9,6

    3) 83*0,107=8,881

    4) 5,4+9,6=15

    5) 15-8,881=6,119