НОК (48; 72; 96) crjkmrj pltcm yjr

+3
Ответы (1)
  1. 8 декабря, 14:49
    0
    48=2*2*2*2*3

    72=2*2*2*3*3

    96=2*2*2*2*2*3

    НОК (48; 72; 96) = 2*2*2*2*2*3*3=288