вычеслить 1) (1/16) ^-0,75. 2) (1/8) ^-4/3. 3) 343^4/3 4) 9^1/2

+4
Ответы (1)
  1. 8 июня, 19:25
    0
    1) (1/16) ^ - 0,75 = 16 ^ 0,75 = (2 ^ 4) ^ 0,75 = 2 ^ 3 = 8

    2) (1/8) ^ - 4/3 = 8 ^ 4/3 = (2 ^ 3) ^ 4/3 = 2 ^ 4 = 16

    3) 343 ^ 4/3 = (7 ^ 3) ^ 4/3 = 7 ^ 4 = 2401

    4) 9 ^ 1/2 = (3^ 2) ^ 1/2 = 3