Упростите выражения:

15 а*4

17 а*5 б

х9*4*у

+4
Ответы (1)
  1. 7 мая, 03:15
    0
    15 а*4 = 20 а

    17 а*5 б = 85 аб

    х9*4*у = 36 ху