Упростите вырожение:

5 3/10 х - 2 7/100 х - 2/25 х;

5 у-4 3/8 у + 4/5 у;

вычислите:

9 11/18 - 5 3/4 - 1 15/36 + 2 7/9;

5 5/8 + 8 3/4 - 6 1/5 + 3

выполните действия:

(6 5/8 - 1/2) - (5 3/4-2 1/6) + (9 5/8-7 1/3)

(5 1/30-2 3/5-2/15+6) - (7-6 11/12+1/4)

+5
Ответы (1)
  1. 10 января, 16:12
    0
    1) 5 3/10 х-2 7/100 х-2/25 х=

    5 30/100 х-2 7/100 х-8/100 х=3 15/100 х=3 3/20 х

    5 у-4 3/8 у+4/5 у=

    4 40/40 у-15/40 у+32/40 у=5 17/40 у

    2) 9 11/18-5 3/4-1 15/36+2 7/9=

    8 58/36-5 27/36-1 15/36+2 28/36=

    4 44/36=5 8/36=5 2/9

    5 5/8+8 3/4-6 1/5+3=

    5 25/40+8 30/40-6 8/40+3=11 7/40

    3) (6 5/8-1/2) - (5 3/4-2 1/6) + (9 5/8-7 1/3) =

    6 1/8-3 7/12+2 7/24=5 27/24-3 14/24+2 7/24=4 5/6

    (5 1/30-2 3/5-2/15+6) - (7-6 11/12+1/4) =

    (4 31/30-2 18/30-4/30+6) - (6 12/12-6 11/12+3/12) = 8 3/10 - 1/3=

    7 39/30-10/30=7 29/30