2 1/3k = 4 1/2 * 1 1/9

+1
Ответы (1)
  1. 25 марта, 09:43
    0
    2 1/3 k = 4 1/2 x 1 1/9; 2 1/3 k = 9/2 x 10/9; 7/3 k = 5; k = 5 : 7/3; k = 15/7 = 2 1/7.