B (x) = arccos√x; b' (1/2)

+4
Ответы (1)
  1. 15 марта, 03:35
    0
    B' (x) = - 1/√ (1-x)

    B' (1/2) = - 1/√ (1-1/4) = - 1/√ (3/4) = - 2/√3