Сравните дроби: а) 5/9 и 4/9 б) 3/5 и 2/8 в) 7/18 и 5/12

+2
Ответы (2)
  1. 14 июля, 21:51
    0
    5/9>4/9

    3/5>2/8

    7/18>5/12
  2. 14 июля, 22:40
    0
    а) 5/9>4/9 б) 3/5=24/40, 2/8=10/40 24/40>10/40, значит 3/5>2/8

    в) 7/18=14/36; 5/12=15/36, значит 14/36<15/36; 7/18<5/12.