Решить 3/16*1 3/5: (7 1/2*1/10-3/5) - 3 1/2:4 2/3

+3
Ответы (1)
  1. 30 декабря, 01:05
    +2
    3/16 * 1 3/5 : (7 1/2 * 1/10 - 3/5) - 3 1/2 : 4 2/3 = 3 1/4

    1) 7 1/2 * 1/10 = 15/2 * 1/10 = 3/4

    2) 3/4 - 3/5 = (15-12) / 20 = 3/20

    3) 3/16 * 1 3/5 = 3/16 * 16/5 = 3/5

    4) 3/5 : 3/20 = 3/5 * 20/3 = 4

    5) 3 1/2 : 4 2/3 = 7/2 : 14/3 = 7/2 * 3/14 = 3/4

    6) 4 - 3/4 = 3 1/4