4560: (y+17) = 38 (27+y) * 67=3015

+3
Ответы (1)
  1. 6 мая, 10:08
    0
    4560: (у+17) = 38

    у+17 = 4560:38=120

    у=120-17=103

    (27+у) * 67=3015

    27+у = 3015:67=45

    у=45-27=18