Даны векторы а (3; 2) и б (-2; 6) найдите векторы:

а+б

4 а-3 б

2 (а-б)

+3
Ответы (1)
  1. 30 ноября, 11:55
    0
    а+б = (1; 8)

    4 а-3 б = (18; -10)

    2 (а-б) = (10; 8)