13x (6x - 1) - 6x (13x-9) = - 13-24x

+3
Ответы (1)
  1. 30 июля, 03:23
    0
    13x (6x-1) - 6x (13x-9) = - 13-24x

    78x^2-13x-78^2+54x=-13-24x

    41x=-13-24x

    41x+24x=-13

    65x=-13

    x=-5

    Ответ:x=-5