Сократите дроби: 2/8, 3/12, 10/2, 6/30.

+3
Ответы (1)
  1. 6 июня, 20:54
    0
    2/8=1/4. 3/12=1/4. 10/2=5/1 или 5 целых, 6/30=1/5