Вычислите 2) 1/2-2/3 2/3-1/2 4) 0,9-3 3-0,9

+4
Ответы (1)
  1. 16 июня, 15:37
    0
    1/2-2/3=3/6-4/6=-1/6

    2/3-1/2=4/6-3/6=1/6

    0,9-3=9/10-30/10=-21/10=-2,1

    3-0,9=30/10-9/10=21/10=2,1