8/2a-a^2-4/a при a = - 8

+4
Ответы (1)
  1. 18 ноября, 15:53
    0
    8 / (2 * (-8) - (-8) ^2-4 / (-8) = 8 / (-16-64) + 1/2 = - 8/80+1/2 = - 1/10+1/2 = 4/10 = 2/5