Sina/1-cosa-1+cosa/sina=

+4
Ответы (1)
  1. 28 марта, 03:09
    0
    Sina / (1-cosa) - (1+cosa) / sina = (sin²a-1+cos²a) / sina (1-cosa) = (1-1) / sina (1-cosa) = 0