Решите

16 х=х в 3 спетени

+1
Ответы (1)
  1. 15 мая, 19:12
    0
    Решение:

    16 х=х³

    х³-16 х=0

    х * (х²-16) = 0

    х1=0

    х²-16=0

    х²=16

    х2,3=+-√16=+-4

    х2=4

    х3=-4

    Ответ: (-4; 0; 4)