Разложите на множители: x^2*y+1-x^2-y

+1
Ответы (1)
  1. 2 сентября, 10:38
    0
    X²y+1-x²-y = (х²у - у) + (1-у) = x² (y-1) + (1-y) = x² (y-1) - 1 (y-1) =

    = (x²-1) (y-1) = (x-1) (x+1) (y-1)

    или

    = (х²у - у) + (1-х²) = у (х²-1) - (х²-1) = (у-1) (х-1) (х+1)