Помогите

3 7/6x-9/7x+4/63x=

4 9/2y+3 5/1y-2y=

+2
Ответы (1)
  1. 13 мая, 22:46
    0
    3 7/6x-9/7x+4/63x = 3 147/126 х-162/126 х+8/126 х=371/126 х=2 119/126 х

    4 9/2y+3 5/1y-2y=4 9/2 у+3 10/2 у-2 у=17/2 у+16/2 у-2 у=16 1/2 у-2 у=14 1/2 у