1 3/5 * 15 - 2 1/8 / 2 5/6

+3
Ответы (2)
  1. 26 марта, 00:58
    0
    1 3/5 * 15 - 2 1/8 / 2 5/6 = 23 1/4

    1) 1 3/5 * 15 = 8/5 * 15 = 8/1 * 3 = 24

    2) 2 1/8 : 2 5/6 = 17/8 : 17/6 = 17/8 * 6/17 = 1/4 * 3/1 = 3/4

    3) 24 - 3/4 = 23 4/4 - 3/4 = 23 1/4
  2. 26 марта, 04:00
    0
    13/5=2,6 2) 2,6*15=39 3) 21/8=2,625 4) 25/6=4,16 5) 2,625/4,16=0,63

    6) 39-0,63=38,37