Решение уравнения х*15,2=9,12; 19,83+х=138,16; х-54,81=19,98; х: 7,8=15,2.

+4
Ответы (1)
  1. 14 февраля, 17:48
    0
    Х*15.2=9.12

    х=9.12:15.2

    х=0.6

    0.6*15.2=9.12

    19.83+х=138.16

    х=138.16-19.83

    х=118.33

    19.83+118.33=138.16

    х-54.81=19.98

    х=19.98+54.81

    х=74.79

    74.79-54.81=19.98

    х: 7.8=15.2

    х = 15.2*7.8

    х=118.56

    118.56:7.8=15.2