3 1/3*2 2/5 * (2-4 8/15*3/17)

+3
Ответы (1)
  1. 12 декабря, 19:36
    0
    3 1/3*2 2/5 * (2-4 8/15*3/17) = 10/3*12/5 * (2-68/15*3/17) =

    =6 * (2-4/5) 6 * (10/5-4/5) = 6*6/5=36/5=7 1/5=7,2